Sneaker

Legit Check – Sahte Yeezy Boost 350 V2 Nasıl Tespit Edilir?


Son zamanlarda bu konu hakkında çokça istek aldım. Adidas Yeezy Boost 350 V2 için bir “Legit Check” yapabilir misin diye.

Dürüst olmak gerekirse, bu konuya çok sıcak bakmıyorum, çünkü 
1. Asla gösterilen ayakkabıların gerçek olduğundan emin olamazsınız. 
2. Ben bir hata yapabilirim ve aptal duruma düşebilirim.
Ve sizde sadece “bu tuhaf blogculardan birine” güvendiğiniz için muhtemelen öfkeleneceksiniz.

Bu yüzden sizin için sahte ve orijinal Yeezy 350 BOOST V2 arasındaki farkları kesin gösteren birkaç resim aramayı başladım. Hadi başlayalım!


Ayakkabı kartonu

Şüphesiz, aldığın (Yeezy) gerçek veya sahte olup olmadığını tespit etmenin en kolay yollarından biri ayakkabı kutusudur. Genellikle sahte kutuların genel durumu ve kalitesi gerçek Yeezy’lerden çok daha düşük bir kaliteye sahiptir.

Replica Box 

Adidas kutularına çok daha dikkatli bir şekilde elden geçirmekte ve kalite kontrolüne önem vermektedir. Bu yüzden sahte kutularda, fotoğraftanda da gördüğünüz gibi hasar bulabilirsiniz.

Adidas Yeezy Boost 350 V2 Cream White

Kutunun önü (Box Logo): Gerçekliğini kontrol etmenin en kolay yollarından biri, fotoğraftaki  gördüğünüz barkodu manuel olarak (Google) taramaktadir. Sahte barkodla olanı Google size gösterilen sonuçlar boş kalacak şekilde gösterecektir.

Box Logo üzerindeki yazıyı da kontrol etmek gerekilmelidir. Gerçek olan kutudaki yazılar birbirine yakındır. Yeezy’nin “Y” harfi ilk çizginin üzerinde bitmelidir. Sahte çiftlerde ise durum böyle değildir ve çok daha sonra biter
Kutunun arkası: Alttaki Adidas logosunun ortalandığından emin olunuz.


Real vs. Fake Beden Etikete

Sahte Yeezy’leri tespit etmek için en önemli bir kriter olan Beden etiketidir!

  • Adidas ® Copyright Location
    ®️ karakteri asla “Adidas” metnine dokunmamalıdır, eğer dokunduğunu fark edersiniz, o zaman sahte olma ihtimali çok yüksektir.
  • Üretici Tarih Baskısı
    Önemli olan eğik çizgisidir. Dikkat ederseniz gerçek Çiftin eğik çizgisi daha kalın. Düşük kaliteli Fabrika ekipmanlarının bir sonucu olarak baskı  kalitesi genel olarak kötüdür.

Boost Tabanı Inceleyin

Bu yüzden Yeezy’leri özellikle V2’leri seviyoruz. Boost tabanının dokunuşu çok yumuşak ve birçok kişi bu hissi marshmallow gibi tarif ediyor. Ayaklarınızda, bu silüet niye bu kadar tutulduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Çağımızdaki en rahat ayakkabılar arasındaki yerini alıyor.V2’lerde Boost, üzerine basarken yumuşak ve duyarlı olmalıdır. Bu hissi bir kere hissettinizde unutması zor oluyor.

Gercek Boost tabanında daha fazla kabarcık bulabilirsiniz. Authentic Yeezy’de çizgili daireler Sneaker altına rastgele yazdırılırken. Sahte Yeezyde daha yapılandırılmış bir desene sahip olacak ve daha az rastgele görünecektir.


Shape – Şekil

Son adım olarak gerçek ve sahte Yeezyler’ın şeklini inceleyeceğiz. Her zamanki gibi, bunu daha kolay anlamak için gerçek ve sahte fotoğraflara bir göz atalım.

Sahte Çiftin, açıklığının daha geniş olduğunu ve Authentic çiftten daha farklı bir yapıya sahip olduklarını göreceksiniz. Bunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak icin, çorap astarına ve dilin alt kısmındaki açıya bir göz atın.


SPOR AYAKKABI AL SAT DÜNYASINDA BAŞARILI OLMAK

Kanye West ve Yeezy İmparatorluğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.