Moda,  Sneaker

2020’nin En Heyecanlı Ortak Çalışmaları


Söylemeye gerek yok ama 2020 tuhaf bir yıldı. Moda endüstrisi, diğerleri gibi, COVID-19’un bir sonucu olarak kargaşaya atıldı, gösteriler iptal edildi ve üretim programları terk edildi. İşbirlikleri birkaç yıldır sokak giyimine ve modaya hükmetti. Ancak bu yıl biraz daha yavaş gelişti. İster sadece önümüzdeki yıllarda tartışılacak olsun, bunlar 2020’de En Heyecanlı Ortak Çalışmaları.


Dior x Air Jordan 

image via Dior

Jordan x Dior işbirliği sadece hayal edebileceğimizi düşündüğümüz basketbol giyimi ve lüksün kesişme noktasını yarattı. Bir dizi giysi, çanta, aksesuar ve iki tarihi spor ayakkabısından oluşan bir koleksiyon. Air Jordan 1 Dior koleksiyonun parlayan yıldızı iken. Jordan x Dior işbirliği resmi giyim (montlar ve kazaklar), atletik giyim (basketbol şortları ve tişörtler) arasında eşit bir denge oluşturuyor.

İlk olarak Dior’un Miami’deki 2020 Sonbahar şovunda tanıtılan spor ayakkabı. Sanat yönetmeni Kim Jones, amacının ‘şimdiye kadarki en lüks Air Jordan 1’i’ yapmak olduğunu söyledi. Dior x Air Jordan 1 High için 2.200 dolardan ve Low için 2.000 dolardan ve StockX’te yaklaşık 10.000 dolara kadar yeniden satış değerinden perakende satış yaptı.


Louis Vuitton x Nigo

Virgil Abloh’un Louis Vuitton’da Kreatif Direktör olarak atanması muazzam bir haberdi. Virgil sokak giyimi alanındaki Off-White’ı dünya çapında popülerliğe taşıdı ve en önemli moda evlerinden birinde sanatsal ses haline geldi. Louis Vuitton’in efsane Japon DJ ve tasarımcı Nigo ile iş birliği yapacağı duyurulduğunda sokak giyim kültürü içerisinde büyük bir yanki yaratı. Çeşitli çantalardan, giysilerden ve aksesuarlardan oluşan işbirliğine özgü tasarımlara sahiptir.


New Balance x Salehe Bembury

New Balance 2002R Salehe Bembury

New Balance’ın son birkaç yıldaki klasik silüetleri ve işbirlikleri. New Balance’ın efsanevi bir spor ayakkabı markası olarak kalmasının nedenlerinden sadece birkaçı. En son İşbirliği Versace’deki Erkek Ayakkabılarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sneaker ustası Salehe Bembury ile oldu. Ekim ayında piyasaya sürülen Bembury’nin 2002R’si Amerika’nın güneybatısının eşsiz manzaralarından ilham alındı. Yanık turuncu, sarı, koyu bordo ve en küçük gök mavisi dokunuşlarıyla – “N” logosu gibi ince bir detailden bahsetmeye gerek yok. Bu güzel tasarımlı 2002R’ler ile başınızı döndürecek rahat bir ayakkabı garantilidir. Bembury ayrıca milenyumun başından itibaren New Balance’ın koşu ayakkabılarının mirasına saygı duruşunda bulundu.


Travis Scott x McDonald’s

Yılın en beklenmedik ortak çalışmalarından biri Travis Scott ve McDonald’s’tan geldi. Travis Scott’un işbirlikleri bize yabancı degil. Nike ile beraber piyasaya sürdükleri efsane ayakkabıları veya Fortnite ve PlayStation ile unutmadık. McDonald’s ile olacak işbirliğini hic beklemiyorduk. Özel üretim yemeğin yanı sıra, tişörtlerden ceketlere, şortlara, fincanlara ve bir tavuk nugget yastığa kadar akla gelebilecek her şeyi içeren çok sayıda ürün geldi. Koleksiyondaki parçaları StockX’te bulabilirsiniz.Travis Scott Yemeği hariç.


Nike SB x Ben & Jerry’s

Nike SB Dunk Low Ben & Jerry’s Chunky Dunky

Tüm zamanların en ikonik Dunk işbirliklerinden birinin Ben & Jerry’s’den geleceğini kim düşünebilirdi? Ünlü Vermont dondurma üretici Ben & Jerrys ve Nike çok değişik bir tasarım bizleri şaşırtı. Nike SB Dunk Low’u içte batik boya. Inek desenli üst kısım ve sıcak bir yaz gününde en sevdiğiniz külahı anımsatan damlayan bir swoosh ile. Yılın en heyecanlı damlalarından biri olan Chunky Dunkys. StockX’te kolayca bin Euro veya daha fazlasını getirerek hala hayranların favorisi. En Heyecanlı Ortak Çalışmaları Listesinde yer alması gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.